Wyniki wyszukiwania dla:

Obóz rekreacyjno-sportowy „MALBORK 2021”

W okresie od 16 do 26 sierpnia 2021 r. S.L. Salezjańska Organizacja Sportowa Rzeczypospolitej Polskiej “Bosko Aktywni” Skawa działająca przy Parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Skawie– zorganizowała obóz rekreacyjno-sportowy do Malborka dla miłośników siatkówki, rowerów, muzyki, tańca oraz piłki nożnej. Obóz miał zakwaterowanie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Malborku. W strukturze obozu były 4 grupy: siatkarze, rowerzyści, piłkarze oraz grupa muzyczno-artystyczna. Treningi odbywały się dwa razy dziennie.

Motto obozu: “…Świętość zaczyna się od cichego zamykania drzwi..” 🙂

 Dzień I (16/08/2021)

O godzinie 8.00 zbiórka na parkingu obok kościoła NMP Wspomożenia Wiernych w Skawie. Wszyscy w wyśmienitych humorach, choć na twarzach widać niepewność, co nas czeka na obozie?. Ostatnie uściski i ruszamy w drogę. W oczekiwaniu na cel podróży.

 

Na miejsce (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Malborku) grupa obozowiczów wraz z kadrą wychowawczą dotarła około 19.00 autokarami firmy Szwagropol. Zakwaterowanie przebiegło sprawnie, zjedzono obiadokolację, po której na krótkim spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymali obozowe żółte koszulki oraz identyfikatory z imionami.

Nasz pierwszy wieczór: ponownie kilka słów o zasadach obozowych obowiązujących naszych uczestników. Nasza obozowa koszulka.

Dzień II (17/08/2021)

Pobudka już o 7.30 – oj czemu tak rano???. Ale rozruch szybko nas budzi, a dobra pogoda nie pozwala na ospałość. Zaraz po śniadaniu wszystkie grupy rozpoczęły zajęcia sportowe, aby hartować swoje ciało i ducha sportowego. Siatkarze na hali sportowej, rowerzyści na wyprawie rowerowej w okolice rzeki Nogat, piłkarze na „Orliku” i grupa muzyczno-artystyczna w ośrodku.

 

 

Wyprawa rowerowa pod czujnym okiem Pana Zdzisława i Pani Ewy nad rzeką Nogat. Zajęcia grupy piłki nożnej na „Orliku” z trenerem Danielem Buksą.

Treningi odbywały się dwa razy dziennie. Popołudniowa część zajęć sportowych wszystkich grup. Zajęcia grupy muzyczno-artystycznej/grupa piłki nożnej.

Grupa rowerowa kończy zajęcia popołudniowe a tu taka tęcza na niebie:)

Dzień III (18/08/2021)

Następnego dnia ruszyły ostre treningi…. Zajęcia grupy piłki siatkowej/grupy rowerowej.

Wieczorem po kolacji i Mszy Świętej zorganizowano zawody sportowe.

Dzień IV (19/08/2021)

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, ponieważ po śniadaniu wyruszyliśmy zwiedzać Muzeum Zamkowe w Malborku.  Wszyscy uczestnicy obozu chodzili śladami zakonników, zwiedzali Kaplicę św. Anny, skrzydła zamku, tarasy, cele, krużganki, łaźnie oraz pomniki Wielkich Mistrzów Zakonu. Zwiedzaliśmy również wystawę bursztynów i wystawę uzbrojenia.

Cała Nasza ekipa :).

Odpoczynek wśród Wielkich Mistrzów. Kolekcja bursztynów/uzbrojenia. Być jak Wielki Mistrz.

Po południu odbywały się zajęcia sportowe a swoje siły uczestnicy obozu mogli sprawdzić podczas meczu piłki siatkowej z kadrą (wychowankowie/kadra 3:2).

Dzień V (20/08/2021)

Jak co dzień po śniadaniu grypy sportowe rozpoczęły swoje treningi. Grupa piłkarzy na „Orliku”, siatkarze na hali sportowej a grupa rowerowa pojechała rowerami trasą Malbork-Sztum.

W tym czasie grupa muzyczno-artystyczna trenowała bieg z przeszkodami pod czujnym okiem Pani Marty. A po cichu Bosko Aktywne założyły gniazdo :).

A po popołudniu czas wydać pieniądze. Idziemy na zakupy!!!!

Po południu odbywały się zajęcia sportowe a swoje siły uczestnicy obozu mogli sprawdzić podczas meczu piłki siatkowej z kadrą (wychowankowie/kadra 3:2). Po zaciętej walce wszyscy w świetnych humorach poszli na wieczorne mycie i ciszę nocną. Dobranoc!!

Dzień VI (21/08/2021)

Oprócz treningów były również chwile relaksu. Dzisiejszy dzień to wyjazd nad polskie morze do Stegn. W oczekiwaniu na autokar ks. Henryk żongluje pałeczką mażoretkową.

Nad morzem – warsztaty z budownictwa. Taka muszla i tylko perły brak.

W trakcie pobytu nad morzem mogliśmy pływać, opalać się oraz grać w siatkówkę plażową. Dla chętnych zorganizowano niespodziankę, którą była przejażdżka skuterem wodnym z instruktorem Panem Marcinem Stolarczykiem. Z atrakcji skorzystało kilkadziesiąt dzieci oraz niektórzy wychowawcy.

A tymczasem grupa rowerowa jechała nad morze na rowerach.

 

Wieczorem po Mszy Świętej na wychowanków czekała niespodzianka – zabawa taneczna.

 Dzień VII (22/08/2021)

Niedziela. Po śniadaniu wyruszyliśmy na Mszę Świętą do lokalnego kościoła.

Po obiedzie odbył się mecz piłki nożnej wychowankowie vs. wychowawcy.

Dzień VIII (23/08/2021)

Dzisiejszy dzień to kolejny wyjazd nad polskie morze do Stegn.

Niestety z uwagi na czerwone flagi kąpiele były zabronione. Mimo to wszyscy bawiliśmy się świetnie.Mistrzowie budownictwa.

Żegnajcie Stegny – czas wracać do ośrodka.

Wieczorem po kolacji i Mszy Świętej czekała na dzieci niespodzianka – rozgrywki sportowe i taneczne. Belgijkę czas zacząć.

Na koniec dnia wspólna modlitwa i „Iskierka do nieba”.

Dzień IX (24/08/2021)

W siódmy dzień pobytu czekała nas niespodzianka wizyta u Starosty Malborka Pana Mirosława Czapli. Na spotkaniu otrzymaliśmy upominki i poczęstunek. Została nam opowiedziana historia Malborka oraz zamku krzyżackiego.

Po poczęstunku zwiedziliśmy szkołę i nowoczesną siłownię.

Na koniec pamiątkowe zdjęcie. Po obiedzie czekała nas kolejna niespodzianka.

Zajęcia sportowe w Parku Linowym. Każdy miał okazję skorzystać m.in. ze ścianek wspinaczkowych, pochylni, drabinek.

Dzień X (25/08/2021)

Nowy dzień i nowe wyzwania sportowe. Ostatni trening siatkówki. Ostatnia rozgrzewka rowerowa. Rowerowanie zakończone!!!

W trakcie obiadu w tym ostatnim dniu pobytu na obozie kadra wychowawcza kelnerowała w trakcie obiadu. Każde dziecko zostało odprowadzone do swojego stolika a wychowawcy podawali posiłki. Menu było SPECJALNE J !!! Ekipa kelnerska BOSKO AKTYWNYCH

Po południu odbyła się uroczysta agapa. W pierwszej części ks. Henryk odprawił specjalną Mszę Święta, po której przyszedł czas na podsumowanie, ogłoszenie wyników rozgrywek sportowych, wręczenie dyplomów, wyróżnień oraz słodkich upominków. Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na tańce. Młodzież rozpoczęła zabawę tradycyjnie od tańca belgijskiego. W najlepsze bawiliśmy się do ciszy nocnej, a dzięki smacznemu poczęstunkowi mieliśmy dużo sił.

Dla ks. Henia i Pani Marty wychowankowie samodzielnie wykonali prace plastyczne. WIWAT Bosko Aktywni.

 Dzień XI (26/08/2021)

26 sierpnia przyszedł dzień powrotu do Skawy. Aż żal było się rozstawać z tym cudownym miejscem, w którym uczestnicy obozu przeżyli wspólnie tyle niesamowitych chwil.

Nie było dnia, w którym mogli narzekać na brak zajęć. Był to pierwszy taki obóz zorganizowany przez S.L. Salezjańska Organizacja Sportowa Rzeczypospolitej Polskiej “Bosko Aktywni” Skawa działająca przy Parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Skawie i mamy nadzieję, że nie ostatni.

Do zobaczenia !!!!

 

 


Podziel się tym wpisem: